Plastmasa

Šis ir beigts putns, kurš ir saēdies plastmasu no okeānā peldošām plastmasas mēslu salām. Un te citi.

Beigts putns kā parādība pati par sevi, protams, nav tik traģiska (tās beigas agri vai vēlu piemeklēs katru), bet putna saturs gan liek aizdomāties, ka kaut kas nav riekstā ar modernā gomosapjensa dzīves veidu.

dead_bird_plastics

Vismaz Betai Terijai – jaukai ekotantei no ASV šīs bildes ar beigtiem putniem ir likušas aizdomāties un kardināli mainīt savu ikdienu. Jau kopš 2007. gada viņa praktiski nelieto plastmasas izstrādājumus un raksta par to savā interneta vietnē myplasticfreelife.com. Tur viņa raksta arī par savu pieredzi sadzīves ķīmijas un kosmētikas produktu aizvietošanā ar videi un sev draudzīgākiem līdzekļiem. Protams, daudzi viņas padomi Latvijā nav pielietojami (citi veikali, citi ieradumi utt.), bet ir arī daudz noderīgas informācijas.

Šobrīd viņas sasniegums: iztikt gadā tikai ar mazāk kā kilogramu plastmasas atkritumu, salīdzinot ar 16,5 kilogramiem 2007. gadā. Jeeeeee

Raksti šajā kategorijā:

3 thoughts on “Plastmasa

  1. Bija viena jauka filma no ziemeļu tautas par aksperimentu vairāku mēnešu garumā dzīvojot bez naftas pārstrādes produktiem visai ģimenei. Pirms kāda gada demonstrēja iekš K. Suns Tikai nespēju atminēties nosaukumu un autoru.

  2. on

    Tā K-Sunī rādītā filma saucas “Recipes for Disaster/Katastrofin aineksia” (2008)
    Vēl par plastmasas tēmām neslikta bija filma “Addicted to Plastic”(2008)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *