Pasākums “Vai zinātne prasa upurus?”

Atzīmējot Pasaules laboratoriju dzīvnieku dienu, “Dzīvnieku brīvība” otrdien, 29. aprīlī Kaņepes Kultūras centrā organizē pasākumu, kurā varēs uzzināt daudz interesanta par dzīvniekiem zinātnē —, tā ir tēma, kas reti tiek publiski apspriesta un par kuru ir daudz neskaidrību.

Programmā

19.00 Laura Škarsta, Sandris Ādminis: Vai zinātne prasa upurus?

No Aristoteļa līdz mūsdienām: kāda ir bijusi dzīvnieku loma zinātnē cauri gadu desmitiem un simtiem? Vai ir gadījumi, kad dzīvnieku izmantošana izmēģinājumos ir bijis iemesls kļūdainiem secinājumiem par pētītajiem medikamentiem? Un kā tad ar alternatīvām? Vai tādas pastāv? Kas ir 3R princips? Uz visiem šiem jautājumiem interesantā izklāstā atbildēs Laura Škarsta un Sandris Ādminis.

20.30 filma “Maksimālā panesamā deva” (2012, 90 min.)

“Maksimālā panesamā deva” ir pilnmetrāžās dokumentālā filma par cilvēkiem un dzīvniekiem, kuri ir pieredzējuši laboratoriskos izmēģinājumus. Filmā zinātnieki un laboranti, kuri ētiskās pārliecības dēļ ir izvēlējušies pamest šo nodarbošanos, atklāti dalās ar savu pieredzi, tostarp ar aizkustinošiem un sirdi plosošiem stāstiem par dzīvniekiem, kuri ir pabijuši abpus būru režģiem. “Maksimālā panesamā deva” aicina izvērtēt izmēģinājumus ar dzīvniekiem, piedāvājot tos apskatīt no mazāk ierasta skatpunkta.

+ vegānisku uzkodu galds

Ieeja brīva

plakats


MTD_POSTER_small_LV

Raksti šajā kategorijā:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *