Sociālās situācijas

Neviens nevēlas tikt nosodīts. Ja apkārtējie vēlēsies uzzināt vairāk, viņi tev pajautās. Ja saglabāsi mierīgu pieeju, ģimene būs atvērtāka uztura maiņai laika gaitā. Tavas izvēles saprašana un pieņemšana ģimenei varētu prasīt kādu laiku, bet saglabā optimismu. Ja būsi ar saviem tuviniekiem pacietīgs, uzlabosi veselību un saglabāsi draudzīgu attieksmi, ar laiku viņi to sapratīs. Ja ģimenei un draugiem sagādā raizes tava veselība vai pārtikas cena, paskaidro viņiem, ka saproti viņu raizes. Pastāsti viņiem, ko tu esi iemācījies par taupīgu pārtikas izvēli un sabalansētu uzturu.

ESI PACIETĪGS UN NESAREŽĢĪ

Parūpējies, lai ēst gatavotājam mājās būtu viegli pagatavot maltītes atbilstoši tavam jaunajam uzturam. Piedāvā viņam palīdzību. Lai atvieglotu maltīšu pagatavošanu, vari vienkārši aizstāt hamburgerus ar vegānu burgeriem, vistas gaļas cīsiņus ar vegāniskiem cīsiņiem utt. Papildus tam mielojies ar piedevām, ko ēd visa ģimene, piemēram, makaroniem, kartupeļiem, dārzeņiem, rīsiem, pupiņām un citiem produktiem. Gādā arī, lai mājās vienmēr būtu kādi ātri pagatavojami ēdieni gadījumiem, kad steidzami jāpaēd, piemēram, musli batoniņi, dārzeņu zupas bundžās un rieksti.

AR DRAUGIEM UZ RESTORĀNU

Vienkāršākais variants ir ierosināt vakariņas kādā restorānā, kurš piedāvā vegāniskas opcijas savā ēdienkartē. Ja tomēr dosies uz restorānu, kur gatavu vegānisku opciju nav, sazinies ar restorānu jau iepriekš par to, ko viņi varētu tev piedāvāt. Arī ja ierodies restorānā spontāni, gandrīz vienmēr ir iespējams sarunāt vegānisku maltīti, piemēram, kombinējot piedevas no citām porcijām.

CIEMOS PIE DRAUGIEM VAI ĢIMENES

Laicīgi piezvani un piedāvā paņemt līdzi kādu vegānisku ēdienu. Gadījumā, ja viesu uzņēmēji labi nepārzina vegānisku ēdienu gatavošanu, tas viņiem radīs mazāk stresa, turklāt visi klātesošie varēs nogaršot kādu no taviem iecienītajiem ēdieniem. Ieteicams arī atnest kādu sātīgu našķi vai desertu.

Veganizē tradicionālus ēdienus, kurus esat raduši ģimenē ēst. No augu valsts produktiem var pagatavot jebkuru ēdienu, arī rasolu! Vienkārši izvēlies vegānisku majonēzi, un neviens pat nespēs to atšķirt no tradicionālā rasola.