Meklējot brīvību: sociālo kustību loma dzīvniektiesību tapšanā

Notiks sociālajām kustībām un dzīvnieku tiesībām veltīts pasākums “Meklējot brīvību: sociālo kustību loma dzīvniektiesību tapšanā”

Dzīvnieku tiesību aizstāvības biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina uz pasākumu, kas veltīts dzīvnieku tiesību tapšanas sociālpolitiskajam kontekstam. Ar lekcijām uzstāsies vairāku ārvalstu NVO pārstāvji no Somijas, Polijas un Igaunijas.

Piektdien, 11. janvārī, notiks pasākums “Meklējot brīvību: sociālo kustību loma dzīvniektiesību tapšanā”, kurā uzstāsies vairāku ārzemju nevalstisko organizāciju pārstāvji ar lekcijām par dzīvnieku tiesību idejas attīstības vēsturisko kontekstu un mūsdienu aktualitāti.

Dobrusja Karbovjaka (Dobrusia Karbowiak) no “Otwarte Klatki” (Polija) stāstīs par sieviešu sufražistu kustību pagājušā gadsimta sākumā un tās saikni ar veģetārismu. Martins Kervitss (Martin Kõrvits) no “Loomade Nimel” (Igaunija) ieskicēs brīvības idejas sfēru un robežas anarhisma politiskās teorijas analītiskajā skatījumā, vienlaikus ļaujot paraudzīties tuvāk uz kopīgo un atšķirīgo taisnīguma un vienlīdzības izpratnē attiecībā uz cilvēkiem un dzīvniekiem.

Pasākuma otrajā daļā lielāka uzmanība tiks veltīta mūsdienu praktiskajiem izaicinājumiem. Ville Pīrainens (Ville Piirainen) no “Oikeutta Eläimille” (Somija) stāstīs par sabiedrības iniciatīvu kažokzvēru audzēšanas izbeigšanai un nozares pretestību Eiropas valstīs. Pasākumu noslēgs Anita Jirsone (Anita Jürson) un Regli Johansone (Regly Johanson) no “Loomade Nimel” (Igaunija), daloties pieredzē par sabiedrības iesaistīšanu un dzīvnieku tiesību jautājuma aktualizēšanu Igaunijā.

“Katram, kuru satrauc netaisnības izpausmes pasaulē, cilvēku vienaldzība un aizspriedumi, būtu jāizglītojas par dažādajiem taisnīguma centieniem un veidiem, kā varam kaut ko mainīt,” norāda Sandris Ādminis, biedrības “Dzīvnieku brīvība” priekšsēdētājs. “Arī dzīvnieku tiesību aizstāvība nav strikti nošķirama no citām sociālajām kustībām — tās vieno gan kopīgas vērtības, gan šķēršļi to iedzīvināšanā.”

Lekciju un diskusiju mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni un popularizēt jautājumus, kas līdz šim Latvijā ir bijuši otrajā plānā, vienlaikus rosinot cilvēkus uz atbildīgākas un aktīvākas nostājas ieņemšanu gan dzīvnieku tiesību, gan sabiedrības pašorganizācijas jomā.

Pasākums notiks 11. janvārī plkst. 18.00 LU Bioloģijas fakultātes 2. auditorijā (Kronvalda bulvāris 4). Lekcijas angļu valodā. Ieeja brīva.

Raksti šajā kategorijā:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *