Ceļošana

Izbaudi augu valsts ēdienu daudzveidīgo pasauli! Vegānisms tavus ceļojumus nekavēs, bet dos iespējas atklāt jaunas garšas, vietas un tradīcijas.

IEPAZĪSTI VIETĒJO VIRTUVI

Pirms ceļojuma iesakām iepazīties ar citu ceļotāju ieteikumiem par ēstuvēm un informāciju par vietējo virtuvi – tā varēsi “veganizēt” ēdienus gandrīz jebkurā restorānā. Iespējams, ka meksikāņu restorānā neatradīsi gatavu vegānisku maltīti, bet, visticamāk, virtuvē ir pieejami svaigi dārzeņi un pupiņas, un itāļu restorānā varēsi vienmēr pasūtīt pastu ar marinaras mērci.

Daudz kur pasaulē vegānisms nav pazīstams termins. Ja brauc uz valsti, kuras valodu nepārvaldi, ir vērts nopirkt organizācijas The Vegan Society “vegāna pasi”, kurā atradīsi noderīgas frāzes 79 valodās. Pasi var lejupielādēt telefonā vai pasūtīt izdrukātu versiju.

KUR ATRAST INFORMĀCIJU?

Katra ceļojoša vegāna labākais draugs ir aplikācija Happy Cow, ar kuras palīdzību atradīsi vegāniem draudzīgus restorānus, kafejnīcas un veikalus visās pasaules lielajās pilsētās. Pamēģini meklēt atslēgas vārdus arī datubāzēs TripAdvisor, Foursquare un pat Instagram un Pinterest. Citu ceļotāju atsauksmes var meklēt arī mājaslapā Vegan Travel. Daudzām pilsētām un valstīm ir arī sava Facebook vegānu grupa, un tajās var atrast gan sarakstus ar restorāniem un kafejnīcām, gan lūgt ieteikumus un uzdot jautājumus grupas biedriem.

Ja plāno palikt pie vietējiem iedzīvotājiem, pamēģini, piemēram, BeWelcome, Trustroots un Couchsurfing vegānu grupas. Laba doma ir īrēt dzīvokli vai istabu, kur varēsi izmantot naktsmītnes virtuvi un baudīt vietējo tirgu brīnumus. Ja vēlies atrast dzīvokli, kurā arī pārējie iedzīvotāji gaļu necep, izmēģini  Vegvisits, kur veģetārieši un vegāni izīrē dzīvokļus ceļotājiem.