Kurš būs “Gada augu produkts 2022”? Izvirzi savu kandidātu!

Nominē gada augu produktu 2022!

Pārtikas uzņēmumi un patērētāji ir aicināti līdz 12. februārim ierosināt kandidātus “Gada augu produkts 2022” titulam.


Aug pieprasījums pēc augu valsts alternatīvām dzīvnieku izcelsmes produktiem, un tās ir starp inovatīvākajām pārtikas kategorijām. Lai atklātu labākās augu valsts alternatīvas Latvijā, februārī notiks aptauja “Gada augu produkts”. 

Uzņēmumi var nominēt savus produktus līdz 12. februārim, sūtot pilno nosaukumu, sastāvu, iegādes iespējas un 1-2 fotogrāfijas (vēlams, ar caurspīdīgu vai baltu fonu) uz info@augidraugi.lv un virsrakstā norādot “Nominācija GAP22”. Vienā e-pastā drīkst nominēt vairākus produktus. Patērētāji var nominēt savus 2022. gada jaunatklājumus sociālajos tīklos, sūtot nosaukumu un fotogrāfiju lapai “Augi & Draugi”. 

Aptaujā iekļaus produktus sekojošās kategorijās: gaļas, piena vai olu produktu alternatīva (tai skaitā tofu, humoss u.c.); gatava vai uzsildāma maltīte; deserts; salda vai sāļa uzkoda. Produktam jābūt pieejamam fiziskos veikalos vai internetveikalos un nonākušam Latvijas mazumtirdzniecībā 2022. gadā. Pēc nomināciju slēgšanas 12. februārī produkti tiks izvēlēti “Gada augu produkts 2022” titulam divās kārtās – žūrijas veiktā priekšatlasē un publiskā balsojumā. 

Aptauju otro gadu rīko programmas “Augi & Draugi” ietvaros. Pērn titulu “Gada augu produkts 2021” guva “Lidl” privātās preču zīmes “Vemondo” tofu, otro vietu – “Alpro” augu valsts jogurti, bet trešo – “Beyond Meat” gaļas alternatīvas. 

“Šogad aptaujas nosacījumi pielāgoti, lai būtu vieglāk piedalīties arī maziem vietējiem ražotājiem un inovatoriem, kuru produkti vēl tikai pamazām nonāk tirdzniecībā,” komentē aptaujas rīkotāja Alise Miļūna. “Vēlamies atklāt pašu labāko, ko uzņēmumi piedāvā augošajai Latvijas sabiedrības daļai, kas vēlas iekļaut uzturā vairāk augu valsts produktu.”

Kontaktpersona:
Alise Miļūna
“Augi & Draugi” programmas vadītāja
info@augidraugi.lv 

“Augi & Draugi” sociālo tīklu saites:
https://www.facebook.com/AugiDraugi
https://www.instagram.com/augidraugi/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *