Aicina pieteikties videi draudzīgas ēšanas izaicinājumam “Neapēd zemeslodi!”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” un lielākās Latvijas vides aizsardzības organizācijas ir izsludinājušas pieteikšanos videi draudzīgas ēšanas izaicinājumam, kas norisināsies visu novembri. Ikviens, kam rūp vides aizsardzība, var pieteikties izaicinājumam “Neapēd zemeslodi!”, apņemoties novembrī ēst videi draudzīgāk.

Kampaņas “Neapēd zemeslodi!” mērķis ir vairot informētību par ēšanas paradumu ietekmi uz vidi un palīdzēt ikvienam sevis radīto ietekmi samazināt, ierobežojot dzīvnieku produktu patēriņu. Izaicinājumu var pieņemt vietnē www.neapedzemeslodi.lv, izvēloties kādu no trim līmeņiem: trīs dienas nedēļā ēst veģetāri, visu novembri ēst veģetāri vai visu novembri ēst vegāniski. Izaicinājuma dalībnieki katru novembra dienu saņems e-pastu ar padomiem, faktiem un receptēm, iegūs zināšanas par uztura ietekmi uz vidi, kā arī iemācīsies to samazināt.

Kampaņas ietvaros ir izstrādāta animācijas īsfilma, kurā parādīta saikne starp dzīvnieku produktu patēriņu un tā negatīvo ietekmi uz vidi. Īsfilmā tuvāk apskatītas dažas no šīm problēmām – lietusmežu izciršana un apdraudēto dzīvnieku sugu izmiršana, jūru un okeānu izzvejošana, kā arī dzīvnieku valsts produktu patēriņa neefektivitāte kopumā.  

 

Izaicinājumu “Neapēd zemeslodi!” atbalsta lielākās vides aizsardzības organizācijas Latvijā – “homo ecos:”, “Zaļā brīvība”, “Vides izglītības fonds” un “Zemes draugi”, kuru pārstāvji trijos īsos video aicina pieņemt izaicinājumu un skaidro uztura izvēļu ietekmi uz vidi.

Zinātniskos pētījumos ir secināts, ka industriālā lopkopība ir viens no galvenajiem vides problēmu cēloņiem – tā ir resursietilpīga, rada lielu piesārņojumu un apdraud bioloģisko daudzveidību. Arī Apvienoto Nāciju Organizācija ir aicinājusi samazināt dzīvnieku produktu patēriņu un publicējusi vairākus ziņojumus par lopkopības negatīvo ietekmi uz vidi, tostarp norādot, ka lopkopība rada vairāk siltumnīcefekta gāzu emisiju nekā visa transporta nozare kopā.