Vegānfestivāls – jau 24. augustā

Vegānfestivāls 2019 norisināsies jau mazāk nekā pēc mēneša, 24. augustā, Rīgā, Esplanādes parkā visas dienas garumā. Ieeja festivālā – bez maksas.

Šogad Vegānfestivāls pārsteigs apmeklētājus ar vēl neredzētu vērienu gan dalībnieku skaita, gan piedāvātās programmas kvalitātes ziņā. Savu produkciju festivālā piedāvās vairāk nekā 70 ēdinātāju un tirgotāju, no kuriem vairums piedāvās dažādus augu valsts gardumus. Dalībnieku vidū būs Latvijā pazīstami un iemīļoti uzņēmumi, piemēram, Nuteko, Skrīveru mājas saldējums, Spilva, Valmiermuiža, Terapija, Centrālais Gastro tirgus un daudzi citi.

Apmeklētājiem tiks dota arī iespēja pašiem apgūt ēst gatavošanas prasmes 5 dažādās meistarklasēs. Tajās varēs iemācīties gatavot izdevīgi un videi draudzīgi, apgūt Indonēzijas street-food garšu noslēpumus, veidot savus garšvielu maisījumus, gatavot veselīgās “enerģijas bumbas” un kūkas no augu valsts produktiem.

Kamēr Esplanādē noritēs vairums festivāla aktivitāšu, LU bibliotēkas Kalpaka bulvārī konferenču telpās notiks izglītojošas lekcijas par vegānismu. Lekciju tēmas aptvers dažādas sabiedrībā aktuālas tēmas – veselību, vegānismu un sportu, vegānismu kā sociālu fenomenu, augu valsts produktu nišu uzņēmējdarbībā, jautājumus par dzīvnieku ētiku un vegānismu ģimenē ar bērniem. 

Festivāla gaisotni papildinās arī dzīvā mūzika visas dienas garumā. Starp mūziķiem, kas uzstāsies festivālā, būs The Coco’nuts, Riga Reggae, Neon Saturdays, Fivesome, Zapte un Jack Valery.

“Mēs, Vegānfestivāla organizatoriskā komanda, esam pārliecināti, ka tuvāka “sadraudzēšanās” ar augu valsts ēdienu ir lielisks veids, kādā cilvēks var uzlabot savu veselību, samazināt savu negatīvo ietekmi uz klimatu un vienkārši dzīvot labāk. Un nav labāka veida, kā uzzināt vairāk par augu valsts ēdieniem, kā tos nogaršot,” saka festivāla galvenā koordinatore Bella Briška.

Dalībnieku pieteikšanās turpinās vēl līdz 5. augustam. Nenokavē! Pieteikties iespējams festivāla mājaslapā.

2019. ir jau trešais gads, kurā Vegānfestivāls tiek organizēts. Pasākuma organizatori ir nevalstiskā organizācija “Dzīvnieku brīvība”. Iepriekšējos gados festivāls notika K. K. fon Stricka villā un LU Botāniskajā dārzā, kur tas pulcēja attiecīgi 5 un 7 tūkstošus interesentu. Vegānfestivāla mērķis ir iepazīstināt un pārsteigt ar augu valsts produktu un ēdienu daudzveidību, kā arī sniegt jaunu un noderīgu informāciju par videi un dzīvniekiem draudzīgu dzīvesveidu, un vienkārši svinēt kopābūšanu jaukā atmosfērā.