Noskaidrots Vegāniskais produkts 2020!

Turpinot 2019. gadā iesākto tradīciju, arī šogad mēs, Vegan.LV, veicām aptauju, lai noskaidrotu, kas ir pircēju vidū iecienītākie nesen veikalos ienākušie vegāniskie produkti. Par gada vegānisko sāļo produktu aptaujātie ir atzinuši IKEA bumbiņas, bet saldo produktu kategorijā visvairāk balsu ir saņēmušas Milzu ražotās Veggy brokastu pārslas.

2020. gads ir bijis ražīgs Latvijas augu valsts produktu tirgū – veikalu plauktus papildinājuši daudzi jauni produkti. Īpaši priecājamies, ka daļa no tiem ir vietējo uzņēmumu ražojums. Tas liecina, ka arī pašmāju pārtikas ražotāji seko līdzi tendencēm globālajā pārtikas tirgū un domā par ilgtspējīgu produktu ražošanu. Tādu zīmolu kā V-ego, Bujums, Meat Future un Veggy Crush produkti nu ir nopērkami lielākajos veikalos visā Latvijā.

Sāļo produktu kategorijā aiz IKEA bumbiņām respondenti ierindoja Veggy Crush pelmeņus, Happy V kūpināto desu un Naturli picu. Savukārt saldo produktu vidū viņi par iecienītām atzina ne vien Veggy brokastu pārslas, bet arī Veggo tofu “biezpiena sieriņu” alternatīvu, Oatside the Box saldējumu un Koko jogurtu.

Lai arī augu produktu klāsts veikalos kļūst plašāks, joprojām šajā jomā ir daudz izaugsmes iespēju. Aptaujas respondenti atzīst, ka gribētu redzēt vegāniskas alternatīvas ne tikai lielveikalos, bet arī mazākos piemājas veikalos un ārpus Rīgas. Tāpat vairākiem aptaujātajiem nav pa kabatai vegānisku produktu cenas. Pēc aptaujāto domām, veikalos visvairāk pietrūkst plašāka ne-piena jogurtu klāsta, jo īpaši nesaldinātu jogurtu kā arī rauga pārslu, tempes, smalkmaizīšu, ēšanai gatavu produktu (salātu, sviestmaižu u. tml.), vairāk gaļas alternatīvu un desertu. Aptaujā savu viedokli pauda 235 respondenti.Vai arī tu 2020. gadā esi iecienījis IKEA bumbiņas un Veggy brokastu pārslas? Kas vēl ir tavu jaunatklāto produktu topā?


Rezultātus apkopoja Bella Briška

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *