FOTO: Brīnumcūciņa Estere: cūka, kuru ievēroja

Cūkām, tāpat kā ikvienam dzīvniekam, ir tiesības uz laimīgu dzīvi. Šis ir stāsts par cūku, kurai izdevās tās īstenot.


Pundurcūciņa ienāca Dereka un Stīva ģimenē 2012. gadā. Dereks tobrīd bija burvju mākslinieks, bet Stīvs — nekustamo īpašumu aģents. Pāris dzīvoja Ontārio, Kanādā. Abi, kuri sauc sevi par viņas tētiem, ātri vien mazo dzīvnieku iemīlēja. Viņa tika nosaukta par Esteri.

Foto: https://www.happilyeveresther.ca/

Smagais pārsteigums

Liels bija pāra pārsteigums, aizvedot Esteri pie veterinārārsta. Tad viņi uzzināja: Estere patiesībā nebija nekāda pundurcūciņa. Vēl jo vairāk, Esterei bija paredzēta skaudrā realitāte, ar ko saskaras katrs industriālās lopkopības dzīvnieks. Uz to norādīja apgrieztā aste — nepiemērotu apstākļu dēļ cūkas izjūt stresu, kura iespaidā tās kož cita citai astēs, tāpēc astes tiek apgrieztas. Bet Dereka un Stīva jūtas pret cūciņu nemazinājās. Viņuprāt, rūpes pelnījuši visi dzīvnieki.

Foto: https://www.facebook.com/estherthewonderpig/

Estere auga jo dienas, jo gudrāka. Vispirms viņa spēlējās kopā ar suņiem un apguva viņu nodarbes — ķēra kaķus un zobos ņurcīja rotaļlietas. Vēlāk viņa pati iemācījās atvērt durvis ar šņukura palīdzību un izdomāja savas viltības. Cūka zaga ēdienu no virtuves, vispirms paslepus pārliecinoties, vai viņu neredz, un tikai tad klusi mielojoties ar kārumiem. Viņa izlikās, ka norij zāles, un, kad par paklausību saņēma cepumu, tās izspļāva. Dereks un Stīvs saprata, ka viņa ir tikpat gudra, ja ne gudrāka, kā pārējie ģimenes četrkājainie biedri. Un ne tikai. Estere bija bezgala mīļa — viņai patika pieglausties. Un zinātkāra — viņa sekoja mājiniekiem, lai redzētu, ko viņi dara. Un arī draudzīga — viņa labprāt satika ar citiem cilvēkiem.

Foto: https://www.facebook.com/estherthewonderpig/

Ar ko Estere ir tik īpaša cūka? Patiesību sakot, viņa nav īpaša. Estere ir parasta cūka, kurai vienkārši bija iespēja parādīt, kāda viņa ir. Kā rāda pētījumi, cūkām patīk iesaistīties rotaļās, viņām ir labi attīstīta ilgtermiņa atmiņa, kā arī piemīt empātija. Viņu uzvedības izpausmes ir līdzīgas tādiem dzīvniekiem kā suņi, delfīni un šimpanzes.

Foto: twitter.com/estherthepig

Glābiņš no skarba likteņa

Kad pāris saprata, cik daudz tādu Esteru ir pasaulē, kuras pirmo un pēdējo reizi redz sauli, atrazdamās ceļā uz nokaušanas vietu, viņi jutās sagrauti. Pēcāk sekoja apjausma, ka tā cieš ne tikvien cūkas, bet arī citi industriālās lopkopības dzīvnieki. Dereks un Stīvs kopīgi pieņēma lēmumu to vairs neatbalstīt — viņi izvēlējās pāriet uz vegānisku dzīvesveidu.

Foto: https://www.facebook.com/estherthewonderpig/

Dzīve ar Esteri bija ārkārtīgi interesanta, un viņas tēti gribēja ar to dalīties tuvinieku lokā, tādēļ viņi izveidoja Esteres Facebook lapu. Cūkas ikdienas gaitas ātri piesaistīja plašu pulku, kam abi vīrieši nebija gatavi. Galu galā, ja kāds uzzinātu par to, ka viņi savās mājās rūpējas par cūku, viņiem draudētu nepatikšanas — cūku turēt mājās bija nelegāli. Kā arī Estere auga arvien lielāka. Mājās kļuva par šauru, ņemot vērā, ka viņa jau tuvojās 230 kilogramu atzīmei. Dereks un Stīvs bija izmisumā. Viņi nevarēja pieļaut, ka Estere galu galā tomēr saskartos ar to, no kā viņa tik veiksmīgi bija paglābusies.

Foto: https://www.facebook.com/estherthewonderpig/

Tomēr viņi nebija vieni. Esterei līdzi juta simtiem tūkstošu cilvēku tiešsaistē. Viņa bija izmainījusi skatītāju dzīves, sasildot sirdis un iedvesmojot pārmaiņām, kas vērstas uz dzīvniekiem labestīgāku dzīvesveidu. Kad tēti nāca klajā ar ideju par lauksaimniecības dzīvnieku saudzētavas izveidi, kam nepieciešams finansiāls atbalsts, cilvēki bija gatavi atdarīt. 2014. gadā tika ierīkota saudzētava, kas radusi glābiņu Esterei un citiem dzīvniekiem: zirgam, ēzelim, aitām, kazām, govīm, cūkām un vairākiem putniem. Saudzētava tiek uzturēta, pateicoties ziedojumiem.

Foto: https://www.facebook.com/estherthewonderpig/

Caur ērkšķiem uz zvaigznēm

Nu jau gandrīz 300 kilogramus smagās cūkas slavas gājiens nebeidzas. Viņai ir izveidoti vairāki sociālie konti, un tēti par savu pieredzi kopā ar Esteri ir sarakstījuši grāmatu “Happily Ever Esther”. Estere ir ļāvusi daudziem cilvēkiem uz industriālās lopkopības nozari paskatīties kritiskāk, un to Dereks un Stīvs nosaukuši par “Esteres efektu”. Tas plešas arvien tālāk, jo katru dienu sekotāju skaits Esteres gaitām sociālajos tīklos pieaug, sasniedzot miljoniem cilvēku, un saudzētavu apmeklē simtiem viesu katru gadu.

Foto: https://www.facebook.com/estherthewonderpig/

Visā pasaulē Esteri dēvē par brīnumcūciņu (Esther the Wonder Pig). Ne velti! Uzzinot viņas stāstu, top skaidrs, ka viņas izglābšanās ir brīnumaina, tēti — izbrīnīti un personība — brīnišķīga. Šo iemeslu dēļ Estere sociālajos tīklos ir piesaistījusi milzu auditoriju — Facebook viņas piedzīvojumiem seko vairāk nekā pusotrs miljons cilvēku.

Foto: https://www.facebook.com/estherthewonderpig/

Šīs cūkas laime bija… cūkas laime. Bet vai arī citas cūkas nav pelnījušas tādu veiksmi?

Seko Esterei sociālajos tīklos:

Foto: https://www.facebook.com/estherthewonderpig/

Rakstu veidoja Ance Timbare.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *