Filma “Saskatot saikni”

Saskatot saikni

Režisore Ella Toda

Lielbritānija, 2010

The Vegan Society

Environment films

Vai, izvēloties būt taisnīgi un atbildīgi, sevi nolemjam garlaicīgai dzīvei? Gluži otrādi! Filma “Saskatot saikni” piedāvā iepazīt vegānismu — aizraujošu dzīvesveidu, kura pamatā ir ētiska izturēšanās pret dzīvniekiem, kā arī rūpes par vidi un citiem globāliem jautājumiem. Filmai ir astoņas daļas, kurās vegānisms aplūkots no uztura speciālistes, deputātes, pavāru, zemkopju, sportistes un vides organizāciju pārstāvju skatpunkta, un tajā piedalās arī rakstnieks Bendžamins Zefanaia (Benjamin Zephaniah). Uzzini, kā vegānisms palīdz uzlabot veselību un kā tas saistīts ar atbildīgu izturēšanos pret vidi, dzīvniekiem un citiem cilvēkiem.

Saskati saikni un palīdzi veidot labāku pasauli!

3 domas par “Filma “Saskatot saikni”

  1. Tie vegāni tur nēsā sintētiskus apavus, apģērbus un pat lieto traukus (daži tikai izmantoti restorānā), kuri gan ražošanas, gan lietošanas laikā, bet jo vairāk pēc tam piesārņo vidi, negatīvi ietekmē cilvēku veselību un simtiem gadu nesadalās dabā, visu to ilgo laiku piesārņojot vidi. Kā var tik cēli runāt par dzīvnieku tiesībām un nekad un nemaz neaizdomāties par šādu savu noziedzīgi vienaldzīgu attieksmi pret apkārtējo vidi, kurā šiem dzīvniekiem jādzīvo un kurā jāaug augiem, kurus pēc tam lietojam uzturā?

    1. Nenotiek visas lietas uzreiz. Ar kaut ko ir jāsāk. Mūsdienu apstākļos ir grūti izrauties no PILNĪGI visa, kas piesārņo vidi, bet tas nenozīmē, ka nav vērts censties! Šie ir tie cilvēki, kas ir Zemes nākotne, kamēr Jums līdzīgi domājošie to novedīs līdz iznīcībai pāris paaudžu laikā.

  2. Mazliet kaitina šis “listen to these testimonies” stils. Kā Cosmodisc reklāma. Tomēr prieks, ka cilvēkiem ir nauda un laiks pašstilizācijai un savas ēdienkartes estetizācijai. Latvijā gan šķiet, tev jābūt vai nu bagātam bezdarbniekam vai jādara kaut kas “radošs”, lai būtu par vegānu, jo “normāls” cilvēks – nu tur ģimene, darbs utml – diez vai atrastu tam laiku. Turklāt kā vegānam izdzīvot laukos? Tur nevar aiziet uz veikalu un nopirkt kuskusu, turku zirņus, tofu vai nedēļas nogalē apmeklēt eko/vegān/hipster tirdziņu. Būtībā tas ir vidēji turīga pilsētnieka dzivesveids, ko būs gruti indoktrinēt perifērijā, ja ņem vērā Latvijas slikto infrastruktūru visos līmeņos. Ja pat Rīgas veikalā vasarā reizēm ir grūti atrast svaigus vietējos dārzeņus, par kādu gan vegānismu var runāt laukos? Ideja nav slikta, tomēr realitāte ir tāda kāda tā ir.

Komentāri ir slēgti