Gastronomiskie ceļojumi pa Latviju: kur vegāniski paēst ārpus Rīgas?

Vasara ir piedzīvojumu laiks, kad saule tā vien skubina doties tālāk un apskatīt vairāk. Lai enerģija neapsīktu, piestāj vietās ārpus Rīgas, kas piedāvā gardus, vegāniskus ēdienus, lai uzpildītu možuma rezerves un vēderu.


Liepāja

Jūras krastā var ne vien izbaudīt baltās smiltis un vijīgos ūdens viļņus, bet arī kādu našķi, ko piedāvā kafejnīca “Mulberry”. Tā atrodas netālu no pludmales un piedāvā veldzējošus smūtijus, kā arī saldējumus, cepumus un citas uzkodas. Pilsētā, kurā piedzimst vējš, ieteicams arī iegriezties “Juliet”, kur top garda kafija un smalkmaizītes. Līdzi drīkst ņemt arī četrkājainos draugus. Ja gribas pagarināt ceļojumu par vēl kādu nakti, viesnīcas “Maestro” restorānā iespējams izgaršot dārzeņu kaponatu.

Nīca

Pēc dabas parka un Pūsēnu kalna apbrīnošanas atpūtinās un ar maltīti iepriecinās viesnīca “Nīcava”. Ēdienkartē ir brīnišķīgi augu valsts darinājumi, un draudzīgie darbinieki labprāt pielāgo arī citus ēdienus garšas kārpiņām un dzīvesveidam.

Ventspils

Arī “pilsētā ar rītdienu” ciena ilgtspējīgu uzturu. Nupat atvērusies kebabnīca “Mazais Džordžijs”, kur var kāri ēst kebabus ar falafelu. Radošajā maizes laboratorijā “Ramala” gaida mīksta maize un zupas, kā arī kārumnieki novērtēs saldās kūkas. 

Bauska

Krogs “Aveņi” cienā augu valsts ēdienu kārotājus ar zupu, dažādiem otrajiem ēdieniem un svaigiem salātiem.

Jelgava

Ja meklē, ko likt uz kārā zoba Jelgavā, noteikti iegriezies kūku bodē “Putni”. Tajā jūtama mājīga smarža, ko rada neizsakāmi garšīgas kūkas, bulciņas un citi saldummīļu prieki. “Academia” uzlabos dienu ar burvīgu kafiju, smūtijbļodām un kūkām.

Sigulda

Sigulda derēs gan aktīvās atpūtas cienītājiem, gan dabas tīkotājiem, gan augu valsts uztura baudītājiem — vietu, kur paēst, netrūkst. Kafejnīcā “Esi” ir plaša izvēle: brokastu ēdieni, burgeri, tofu bļoda. “Doma” rosina apdomāt, ko liekam uz šķīvja (#domākoēd), piedāvājot vegāniskas opcijas. Ciemos gaidīti arī suņi. “Mr. Biskvīts” ēdienkartē atrodami tādi ēdieni kā smūtijbļoda, Budas bļoda un voks ar riekstiem. “Kaķītis” uzmundrinās kustīgos atpūtniekus ar vrapu, falafelu un zupām. Par veselīgu maltīti, ko baudīt turpat vai paņemt līdzi, lai steigtos tālākās dēkās, parūpēsies “Stirna & Avocado”.

Salacgrīva

Salacgrīvas pusē skaista daba un ēdiens našķētājiem. Kebabi, burgeri, churros virtuļi — tas un vēl vairāk atrodams “KasTe” kebabnīcā.

Cēsis

Kad esi pastaigājies Cīrulīšu dabas takās un apmeklējis Cēsu pili, piestāj kafejnīcā ”Priede”. Pēc nogurdinošas pastaigas uzlādēs spēka bļoda ar humosu un uzkodu plate. Kafejnīca “Mala” spirdzina ar radošu atmosfēru un vieglu ēdienu. “Zaļa Zāle” aicina uz burgeriem un frī ar veganēzi vai barbekjū mērci.


Un jāatgādina, ka daudzviet var sastapt arī “Hesburger” (prasi pēc tortijas ar citu mērci un bez siera) un “Pica Lulū”, kas kārtīgi pabaros.

Vairāk vietu, kur baudīt augu valsts ēdienus, meklē kopā ar “Augi & Draugi”!

Raksta autore: Ance Timbare

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *