Vegāns veikalā: gatavie produkti

Gatavie produkti – ātras vakariņas vai glābiņš situācijā, kad pie durvīm klauvē negaidīti ciemiņi. Situācijas ir dažādas, bet tas ir fakts, ka ikvienam reizi pa reizei vajadzīgi jau gatavi produkti, kurus sagatavot dažu minūšu laikā. Arī vegāns var atrast sev gatavās maltītes teju katrā veikalā!

Gandrīz visos veikalos varēsim atrast saldētus frī kartupeļus, dārzeņus un sēnes. Frī kartupeļi ir gardi, ātri pagatavojami un tiem ir viegli atrast piedevas, bet dārzeņi noderēs gan ātru zupu pagatavošanai, gan dažādu rīsu un citu graudaugu ēdienu bagātināšanai. To piedāvājums veikalā ir plašs, sākot no zaļajiem zirnīšiem, pākšu pupiņām un brokoļiem, beidzot ar cūku pupām, zupu maisījumiem un maisījumiem cepšanai. Saldētas sēnes lielākoties ir šampinjoni, bet Rimi ražotais saldēto sēņu maisījums Assorted Mushrooms, sastāv no austeru sānausēm, šampinjoniem, nameko un šitaki sēnēm un baravikām, un šis maisījums būs ļoti gards gan zupās, gan mērcēs. Tieši tāpat arī ar frī kartupeļiem – tie nopērkami teju katrā veikalā, bet ja gribas kādu citu ātri pagatavojamu kartupeļu ēdienu, tad var pamēģināt Rimi ražotos gnocchi. Cenas svārstās no 0,99 līdz aptuveni 2,99 eiro par standarta 400 gramu iepakojumu.

Saldētas ogas ir produkts, kuru turēt katrā saldētavā. No tiem varēsi pagatavot gan saldējumu, gan kokteiļus, gan izmantot ātro kūku un kēksiņu pagatavošanai. Saldētas ogas, tāpat kā dārzeņi, būs atrodamas gandrīz katrā veikalā, dažādā piedāvājumā – ķirši, avenes, kazenes, upenes, zemenes, kokteiļu maisījumi, dzērvenes un citi. Veikalā Prisma pieejami Rainbow ražotie “Smoothie” maisījumi, piemēram, zemeņu-banānu vai mango-ananāsu, kā arī saldēti mango gabaliņi. Saldētas ogas un dažādi maisījumi veikalā maksā no 0.85 līdz 3.09 eiro par vienu iepakojumu.

Runājot par saldētām ogām, dārzeņiem un sēnēm, nedrīkst aizmirst, ka varam paši sagatavot savus mīļākos maisījumus un sasaldēt, kas ziemas periodā kalpos kā patīkama atmiņa no vasaras. Dārzeņi un ogas no pašu dārza vai pašu lasītās sēnes arī būs lētāks risinājums nekā iegādāties veikalā. Tikai pirms saldē, neaizmirsti, ka saldēšanas tehnikas var atšķirties, piemēram, gailenes nepieciešams kārtīgi apcept eļļā un atdzesēt, lai tās nekļūtu rūgtas.

Turpinot ar saldētiem labumiem, populāri produkti būs pavasara rullīši (“spring rolls”), pelmeņi, sīpolu gredzeni, vareņiki, kartupeļu pankūkas, cepšanai gatavas kartupeļu daiviņas, jūraszāļu salāti un arī saldējumi. Šajā kategorijā varētu ievietot arī saldētās mīklas no kurām var pagatavot gardas saldās, sāļās maizītes un pīrāgus. Veikalā Rimi atrodama kārtainā bezrauga mīkla “Tešla” un arī “Latvijas maiznieka” ražotā kārtainā mīkla, Viči ražotie GYOZA dārzeņu pelmeņi, Rimi kartupeļu vareņiki, pavasara rullīši un pavasara rullīšu mīkla, sīpolu gredzeni un Valsoia sojas saldējumi, saldēto sulu un sorbertu tipa saldējumi. Cena no 1,19 līdz aptuveni 5,99 eiro.

Veikals Prisma piedāvā visplašāko saldēto produktu klāstu un tajā varēsi atrast saldētu mīklu – kārtaino bezrauga mīklu, ķiršu un kartupeļu-sēņu vareņikus, kartupeļu pankūkas, pavasara rullīšus, jūraszāļu salātus, dažādu veidu kartupeļu daiviņas un sīpolu gredzenus. Arī Prisma veikalā atrodami GYOZA pelmeņi un pat saldēta bezglutēna maize. Cena no 1,19 līdz 11,99 eiro. Svarīgi piezīmēt, ka augstākā cena norādīta par saldētiem jūraszāļu salātiem 1 kg iepakojumā.

Tikpat labi kā saldēti produkti, arī konservēti ēdieni glābs izsalkušo. Lečo, baklažānu un kabaču ikri, Ajvar, konservētas skābenes, dažādi marinēti produkti – gurķīši, bietes, sēnes, olīvas, sīpoliņi, pipari, tomāti un citi, dažādi salātiņi – gurķu-sinepju, Latgales un rudens salāti. Konservētas pupiņas, turku zirņi, zaļie zirnīši un kukurūza noderēs gan salātos, gan siltajos ēdienos. Spilvas gatavo ēdienu piedāvājums iekļauj dažādas vegāniskas iespējas, ne tikai jau minētos salātus, bet, piemēram, baklažānus kaukāza gaumē, baklažānus vai kabačus adžikā, pupiņas meksikāņu gaumē un pupiņas ar dārzeņiem –  sajaucot ar vārītiem rīsiem vai griķiem iegūsi sātīgu, siltu un tiešām ātri pagatavojamu ēdienu. Gatavas zupas arī nav nekāds retums – sēņu soļanka no “Kronis” vai dārzeņu soļanka un rasoļņiks no “Milda”. Arī KOK piedāvā soļanku un sēņu soļanku, zirņu zupu un pupiņu zupu. Šādus produktus vari meklēt jebkurā pārtikas veikalā, bet ja meklē kādu interesantu produktu, tad iesakām ieskatīties mazajos veikaliņos, kas nereti iepērk citādākas preces, kā lielie veikalu tīkli, piemēram, Alojas un Valdemāra ielas stūrī, veikaliņā “Dvīņi” atradīsi grillētu baklažānu biezeni un citus gruzīnu produktus, konservētus mango, konservētu piparu maisījumu. Tāpat arī veikali LaTS, Elvi un Mego mēdz pārsteigt ar savu piedāvājumu. Cenas šādiem produktiem ir no 0,99 līdz aptuveni 2,99 eiro. Tāpat kā ar saldēšanu, arī ar konservēšanu varam nodarboties paši un sagatavot visu tieši tā kā mums garšo.

Tiem, kas meklē gatavas gaļas alternatīvas, izvēle gan būs mazāka, bet veikalā Dabas Stacija, varēsi atrast gan nagetus, gan “zivju” pirkstiņus, gan sojas kotletītes, gulašu, cīsiņus un dažādas burgeru kotletītes. Cena no 1,48 līdz aptuveni 5,00 eiro.

Rakstu un video sagatavoja organizācija “Dzīvnieku brīvība“.