Satriecošais ziņojums par vegānu veselību

Visi zina, ka vegāni mazāk cieš no sirds un asinsvadu slimībām un vieglāk nomet lieko svaru. Bet vai tas ir viss? Nebūt ne! Mūsu veselības visdažādākie aspekti ir ļoti cieši saistīti ar visu, ko uzņemam uzturā. Izrādās, pat tādu kaišu kā artrīts, astma, osteoporoze, katarakta, diabēts un vēzis ārstēšanā un profilaksē mums lielā mērā var palīdzēt augu valstī balstīts uzturs. Kāpēc tā? Īsumā, vegānisks uzturs ir sārmaināks, satur mazāk neveselīgo taukvielu, ir dažādiem svarīgiem vitamīniem, minerālvielām, šķiedrvielām un citām uzturvielām īpaši bagāts.

Daudzus vegānus it īpaši veganizēšanās sākumposmā interesē visdažādākie ar veselību saistīti jautājumi. Kādām uzturvielām man jāpievērš uzmanība? Kāpēc man nepieciešamas omega 3 taukskābes? Cik daudz un kādās proporcijās man jāuzņem noteikti pārtikas produkti? Ko uzturzinātnieki saka par vegānisma ietekmi uz veselību? Varbūt esi pievērsies augu valsts uzturam tieši kādu konkrētu veselības problēmu dēļ un vēlies par to gūt plašāku ieskatu. Šajā gadījumā tev lieti noderēs organizācijas “Viva!” izstrādātais ziņojums par vegānu veselību.

“Satriecošajā ziņojumā par vegānu veselību” apkopota visa būtiskākā informācija, tostarp pētījumu rezultāti, par vegānisku uzturu un ar to saistītajiem veselības aspektiem. Tev vairs nebūs jārokas pa internetu vai bibliotēkām, meklējot atsevišķus garus pētījumus, kuros iztirzāti tev interesējošie vegānu veselības jautājumi: tagad viss ir pieejams vienā ērti pārskatāmā un viegli izprotamā ziņojumā ar uzticamām atsaucēm.

Ziņojums angļu valodā pieejams šeit: The Incredible Vegan Health Report