Vegāns veikalā: sojas produkti

Sojas produkti ir lieliska gaļas alternatīva ar plašām pagatavošanas iespējām – tos var cept, vārīt, sautēt, gatavot mērces, zupas un sacepumus. Visplašākais piedāvājums ir veikalā Dabas Stacija, kur iespējams iegādāties tofu, seitanu, tempi, maltās gaļas alternatīvas, pastētes – sēņu, sēkliņu, sojas un citas -, kā arī grila desiņas, burgeru kotletes, cīsiņus, nagetus un pat zivju pirkstiņu alternatīvu.

Sojas produktus var nopirkt Latvijas lielākajos veikalu tīklos, bet to piedāvājums pamatā sastāv no teksturētās sojas – sojas granulas vai gabaliņi sausā veidā, kurus jāmeklē bezglutēna produktu stendos. Šie produkti pieejami Rimi, Maxima un Prisma veikalu tīklos. Visos minētajos veikalos būs atrodams arī silken tofu, kuru jāmeklē Āzijas produktu stendos. Veikalā Sky iespējams iegādāties Alpro ražoto tofu – kūpināto un bez piedevām. Rimi veikalu tīkls piedāvā Sojalita ražoto tofu bez piedevām vai ar zaļumiem, kas atrodas ledusskapjos pie siera produktiem.

Plašu sojas produktu klāstu varēs atrast arī sojas produktu veikalā “Alma-Sinta” Gogoļa ielā – gatavie sojas produkti, majonēze, tofu ar dažādām piedevām, teksturētā soja un citi produkti. Sojas produkti atrodami arī mazajos eko veikaliņos, piemēram, Zaļā govs vai Berģu bode. Tofu cenas veikalos no 1,09 līdz aptuveni 4,59 eiro.

Rakstu un video sagatavoja organizācija “Dzīvnieku brīvība“.