Vegāns veikalā: uzkodas

Vegāniskas uzkodas un našķi ir ārkārtīgi dažādi un jāsaka, ka grūti atrast pārtikas veikalu Latvijā, kurā nebūtu nevienas vegāniskas uzkodas. Tiem, kas aizraujas ar veselīgām uzkodām labākie našķi būs rieksti, dažādas sēkliņas, bet kārumniekiem, kas vēlas nopietnākus gardumus, pieejami dažādu veidu čipsi – kartupeļu, sakņu, kukurūzas un pat lēcu un kvinojas, ķiploku grauzdiņi, salmiņi, krekeri, popkorns, springroli un citas uzkodas. Lieliski uz uzkodu galda iederēsies arī olīvas, marinēti šampinjoni, gurķīši, saulē kaltēti tomāti u.c. Mērcēm vari izmantot gan humosu, gan saldo čili mērci, gan gatavot gvakamoli vai pagatavot pats savu vegāniskās majonēzes mērci.

Pamatā visos lielākajos veikalu tīklos iespējams iegādāties vegāniskus čipsus, marinējumus, popkorna graudiņus, salmiņus, humosu, saldo čili mērci, ķiploku grauzdiņus, springrolus un citas gatavās uzkodas, bet nedrīkst aizmirst, ka uzkodu galdā lieliski iederas arī dažādi svaigi dārzeņi.

Veikals Gemoss piedāvā čipsus “Eat Real” – kvinojas, lēcu un turku zirņu čipsus ar dažādām garšām vai bez piedevām. Tur nopērkami arī spinātu groziņi, kurus var pildīt ar salātiem vai smalki sagrieztiem svaigiem dārzeņiem, pārlejot ar nedaudz mērces un dekorējot ar zaļumiem. Gemosā par draudzīgām cenām varēs atrast arī riekstus, sēklas, načos čipsus, mērces un marinējumus.

Dabas Stacija piedāvā gan “Eat Real” čipsus, gan amaranta-kukurūzas nūjiņas un amaranta čipsus. Tur atradīsi arī jūras zāļu un nachos čipsus, vasabi zemesriekstus, svaigēdāju našķus un citus interesantus gardumus.

Rakstu un video sagatavoja organizācija “Dzīvnieku brīvība“.