Atvērta pieteikšanās dabai draudzīgas ēšanas izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”

Viņa ir viena, bet mēs - daudzi. Pieakies izaicinājumam "Neapēd zemeslodi"!

Ceturtdien, 8. decembrī, sākās pieteikšanās ikgadējam izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”, kas jau sesto gadu pēc kārtas ļauj tūkstošiem cilvēku caur daudzveidīgām receptēm iepazīt dabai draudzīgāku uzturu.


Nupat atvērta pieteikšanās izaicinājumam “Neapēd zemeslodi”, kurš sāksies 2023. gada janvārī. Šis populārais dabai draudzīgas ēšanas izaicinājums ik gadu vieno tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, kuri nolemj janvārī samazināt dzīvnieku izcelsmes produktu patēriņu uzturā un apgūt veselīgākus ēšanas ieradumus, lai saudzētu dabu un mazinātu savu ietekmi uz klimatu. Šogad izaicinājumā piedalīties aicina arī Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, mūziķis Dons, modes mākslinieks Kašers un uztura speciāliste Anna Rozīte.

“Vides katastrofas visā pasaulē pieaug, bet ir svarīgi apzināties, ka to priekšā neesam bezpalīdzīgi. Mūsu spēcīgākie ieroči ir ikdienas izvēles, un visnozīmīgākās no tām – tieši pārtikas. Zinātnieki jau sen norāda, ka gaļas ražošana patērē nesamērīgi daudz resursu, piesārņo un karsē planētu. Augu produkti ir dabai daudz draudzīgāki. Tāpēc ir svarīgi samazināt gaļas patēriņu, lai saudzētu planētu,” pauž izaicinājuma rīkotāja Lilita Kenta.

Anna Rozīte

Uztura speciāliste un izaicinājuma vēstnese Anna Rozīte uzsver, ka augu valsts produktu iekļaušana ikdienas uzturā palīdz ne tikai dabai, bet arī veselībai un pašsajūtai. “Augu valsts produkti – tās ir šķiedrvielas, tie ir antioksidanti, tie ir arī “labie tauki”, kas ir labas veselības pamatā,” skaidro Rozīte.

Mārtiņš Staķis

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis uzskata, ka veselīgāka ēšana nāk par labu ne vien pašiem, bet arī pilsētas, valsts un planētas ilgtspējai. “Rīga uzņēmusi kursu uz klimatneitralitāti, tāpēc pievienojos “Neapēd zemeslodi” izaicinājumam. Lai popularizētu rīcību vides labā, Rīgas domes Centrālā administrācija janvārī savos pasākumos pasniegs tikai veģetārus ēdienus,” atklāj Staķis.

Dons

Izaicinājumā iesaistās arī mūziķis Dons, komentējot: “Uzskatu, ka mūsu pienākums kā jebkuram labam ciemiņam ir atstāt planētu labāku, nekā mēs to sastapām. Tas varbūt šobrīd izklausās utopiski, bet ceru, ka mēs katrs, kaut vai nedaudz mainot savus paradumus un domājot par nākotni pēc mums, spējam to panākt.”

Kašers

Savukārt modes mākslinieks Kašers norāda: “Mēs katrs veidojam vidi un pasauli, kurā dzīvojam! Dažreiz atliek tikai neliela kustība, virzība vai izmaiņa mūsu ikdienišķajās darbībās, lai mainītu un iedvesmotu apkārtējos līdzīgām pārmaiņām! Esi pārvērtības, kuras tu vēlies redzēt pasaulē!”

Interesenti ir aicināti pieteikties vietnē www.neapedzemeslodi.lv un izvēlēties sev piemērotāko apņemšanos izaicinājuma mēnesim – trīs dienas nedēļā ēst veģetāri, ēst veģetāri vai izmēģināt pilnībā vegānisku uzturu. Lai atbalstītu dalībniekus, “Neapēd zemeslodi” rīkotāji ik dienu e-pastā sūtīs receptes katrai ēdienreizei, noderīgu informāciju par augu valsts uzturu, kā arī izdevīgus piedāvājumus ēstuvēs un veikalos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *