Top 10: Vegāniska kosmētika

Vēlme dzīvot saskaņā ar savām vērtībām, izvēloties vegāniskus produktus, ir atbalstāma. To ir sapratuši arī daudzi kosmētikas ražotāji visā pasaulē. Šoreiz iepazīstinām ar Vegan.LV favorītiem. Rakstā iekļautie zīmoli netestē kosmētiku uz dzīvniekiem un piedāvā plašu vegāniskas kosmētikas klāstu.

10. NYX  ir profesionālas dekoratīvās kosmētikas zīmols, kas netestē kosmētiku uz dzīvniekiem.* Ne visa produkcija ir vegāniska, taču vegāniem piemēroto piedāvājumu mājaslapā ir ērti atrast, izmantojot filtru. NYX piedāvājums ir profesionāļu atzīts.
NYX kosmētikas veikals Rīgā atrodas Aspazijas bulvārī 32. Tāpat produkti ir pieejami arī universālveikalā Stockmann , Douglas un Drogas kosmētikas veikalos un MyLook interneta veikalā

* Ņem vērā, ka, zīmols pieder L’Oreal kompānijai, kas testē produktus uz dzīvniekiem.

9. The Body Shop produktus var iegādāties daudzviet Rīgā, un liela daļa produktu ir vegāniski. Populārākajās kolekcijās (piemēram, Drops of Youth vai Oils of Life un citās) atradīsi vegāniem piemērotus ādas, ķermeņa un matu kopšanas produktus un dekoratīvo kosmētiku.
Kopš 2017. gada The Body Shop pieder Natura Brazīlijas uzņēmumam, kas nu jau vairākus gadus pilnībā ir atteicies no sastāvdaļu testēšanas uz dzīvniekiem. The Body Shop ir PETA un Leaping Bunny sertifikāti, apstiprinot, ka ne sastāvdaļu, ne gatavo produktu testēšanā netiek izmantoti dzīvnieki. Tāpat zīmola produkti netiek pārdoti valstīs, kur testēšana uz dzīvniekiem ir obligāta.
Ražotāja mājas lapā iespējams ērti atlasīt vegāniskos produktus. The Body Shop veikalus meklē tirdzniecības centros Galerija Centrs, Alfa, Galleria Riga, Domina, Spice, Akropole, Rīga Plaza un Origo vai pasūti produktus interneta veikalā.

8. MÁDARA Organic Skincare ir Latvijā izveidots kosmētikas zīmols, par kura produkciju viena no uzņēmuma dibinātājām saka, ka “kosmētikai jābūt tik dabīgai, lai to varētu ēst”.
Ne visi MÁDARA produkti ir vegāniski – daļa satur bišu vasku un lanolīnu (šie produkti ir uzskaitīti mājaslapas biežāk uzdoto jautājumu sadaļā), taču uzņēmums ir parūpējies par to, lai mājaslapā būtu pieejama plaša un detalizēta informācija par produktu sastāvdaļām. Ja nepārzini kosmētikas sastāvdaļu izcelsmi un pielietojumu pēc nosaukumiem, turpat pieejami arī parocīgi skaidrojumi katrai izmantotajai sastāvdaļai.
MÁDARA kosmētika nopērkama zīmola veikalos, Douglas veikalos, universālveikalā Stockmann un zīmola interneta veikalā.

7. Esscence uzņēmuma manifestā teikts, ka viņu mērķis ir radīt pieejamu, kvalitatīvu un.. jautru kosmētiku. Zīmols tika dibināts 2001. gadā, un pašlaik ir pazīstams visā pasaulē. 95% produktu ir ražoti Eiropā un tie atbilst stingriem standartiem, kas attiecas uz produktu sastāvu un testēšanas sistēmu. Produktu klāsts ir ļoti plašs – jo īpaši dekoratīvās kosmētikas līnija, ar kuru iespējams izveidot pilnīgu grima komplektu visai sejai dažādās variācijās.
Essence produkti nav testēti uz dzīvniekiem. Ne visi produkti ir vegāniski. Vegānisko Essence piedāvājumu meklē Ethical Elephant mājaslapā.
Essence produkti pieejami ne tikai Drogas veikalos, bet arī interneta veikalā 220.

6. CATRICE ir vēl viens zīmols, kas var izrādīties tava izvēle vegāniskas kosmētikas meklējumos.
CATRICE piedāvā plaša sortimenta produktus, kas gatavoti no augstas kvalitātes sastāvdaļām. Produktu klāsts tiek bieži atjaunots. Cenas ir samērīgas un būs pievilcīgas tiem, kas vēlas iegādāties kvalitatīvu kosmētiku, lieki netērējoties.
Līdzīgi kā Essence, uzņēmums ir pret testēšanu uz dzīvniekiem un piedāvā daļēji vegānisku produkciju. Vegāniskās kosmētikas sarakstu meklē Ethical Elephant mājaslapā. Arī
CATRICE produktus meklē veikalos Drogas vai interneta veikalā 220.

5. Alterra piedāvā plašu dekoratīvās kosmētikas klāstu, kurā atrodamas gan dažādas tušas, gan tonālos krēmus un konsīlerus, gan arī produktus vaigiem un lūpām – pilnu dekoratīvās kosmētikas komplektu gan ikdienai, gan svētkiem. Daudzi, bet ne visi Alterra produkti ir piemēroti vegāniem. Mājaslapā iespējams uzlikt filtru, lai atlasītu vegāniskās opcijas. Vegāniskā kosmētika tiek attiecīgi marķēta, kas atvieglo izvēli uz vietas veikalā.
Tāpat, salīdzinot ar citiem produktiem, Alterra produktu cenas ir ļoti draudzīgas maciņam. Alterra produktus iespējams iegādāties lielākajos Drogas veikalos.

4. Dr.Hauschka ir zīmols, ko raksturo augstas kvalitātes produkti ar organiskām sastāvdaļām. Salīdzinot ar iepriekš minētajiem zīmoliem, Dr. Hauschka ir no augstākas cenu kategorijas, tomēr to kvalitāte, īpašības un sniegtais komforts var būt cenas vērti, ja vari tos atļauties. Interesants fakts – daļa sastāvdaļu tiek ražotas kompānijai piederošā dārzā Švābijas kalnos.
Jāņem vērā, ka, lai arī produktus netestē uz dzīvniekiem, ne visi no tiem ir vegāniski. Zīmola mājaslapā ir ērti pārbaudīt, kas no kosmētikas klāsta ir vegāniem piemērots.
Dr. Hauschka kosmētiku atradīsi veikalos Stockmann, Biotēka, Loverte, homeopātiskajās aptiekās Skolas ielā 14 un Biķernieku ielā 12, Mārtiņroze, Dzirciema aptiekā, Eko bodītē, Benu aptiekās.

3. Ne vien ASV un Eiropā, bet arī citur pasaulē top kvalitatīva un ētiska kosmētika. Elizabete Barbaliča no Jaunzēlandes izlēma likt lietā dabas bagātības, kas sastopamas šajā neparastajā pasaules nostūrī Tā radās Antipodes. Rezultāts ir augstas kvalitātes kosmētika, kurā izmantotas Jaunzēlandes unikālas sastāvdaļas, kas nav sastopamas citur pasaulē. Šīs zīmols īpaši pievēršas novecošanās problēmas risināšanai un piedāvā daudz inovatīvu risinājumu – izmantojot, piemēram, vīnogās esošo antioksidantu īpašības. Produktu klāstā ir serumi, lūpu krāsas, pūderi un ādas kopšanas līdzekļi.
Produkti ir sertificēti kā vegāniski. Antipodes produktus meklē
Biotēkā un Eiroaptiekas interneta veikalā.

2. Dr. Pawpaw ir īsta paradīze lūpām – viņi piedāvā lūpu balzamus, skrubjus, krēmus un želejas. Vairāki produkti ir multifunkcionāli, paredzēti gan lūpu, gan vaigu un acu plakstiņu tonēšanai. Piedāvājumā ir arī matu kopšanas līdzekļi. Tas viss – no organiskām un vegāniskām sastāvdaļām. Visi viņu produkti ir vegāniski un netiek testēti uz dzīvniekiem.
Dr. Pawpaw produktus atradīsi universālveikalā Stockmann, veikalos Drogas un atsevišķos interneta veikalos, piemēram, 220 un makemyday.

1. Dabisku vai neko! Ja vēlies dabisku kosmētiku bez kompromisiem, SANTE var būt labākā izvēle. Ražotāji apgalvo, ka viņiem dabiskā kosmētika nav tikai modes tendence, bet gan pārliecība. SANTE atbalsta atbildīgumu par planētu, ražojot savus produktus no dabiskām sastāvdaļām. Viss viņu kosmētikas klāsts ir vegānisks. Produktu sastāvā ir vairāk nekā 40 dažādu ekstraktu, ko izgatavo pats ražotājs. Jāpiebilst, ka šim zīmolam arī ir cienījama vēsture – tas pastāv jau gandrīz 40 gadus. Ražotājs piedāvā gan kopjošu, gan dekoratīvu kosmētiku. SANTE kosmētiku meklē Biotēka, lielākajos Rimi, Lavandas, 220 u.c. veikalos un ražotāja mājas lapā

Raksta autore: Līva Lapiņa

2 domas par “Top 10: Vegāniska kosmētika

  1. Nuuu, Sante es neliktu pirmajā vietā, jo arī šo zīmolu ir pārpircis Loreal. Vācijā par to pat bija ļoti liels skandāls, jo pārpirkšana notika aiz darbinieku muguras, un lielākā daļa pat pameta darbu pēc šī “izgājiena”…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *