Vegāns veikalā: augu piens

Sākam jaunu informatīvu video sēriju – “Vegāns veikalā”! (Jauns video katru svētdienu.)

Vegānisku produktu klāsts veikalos ir plašs – bez problēmām iespējams iegādāties pamata uzturu, kas iekļauj dārzeņus un augļus, graudaugus, pākšaugus, kā arī riekstus un sēklas. Liela daļa Latvijas pārtikas veikalu tīklu piedāvā arī piena produktu alternatīvas – augu pienus, krēmus un jogurtus. Specializētajos veikalos, piemēram, Dabas Stacija vai Veggo.lv varēsi atrast arī gaļas un siera alternatīvas.

Augu pienus var lietot ne tikai pie kafijas vai vārot biezputru, bet arī cepot pankūkas, gatavojot kokteiļus, zupas, sautējumus un mērces. Latvijā ir pieejams plašs augu pienu klāsts – sojas, riekstu, auzu, rīsu, kā arī kaņepju un kvinojas piens. Augu pieni pieejami gan bez piedevām un bagātinātājiem, gan ar tiem. Tos bagātina ar kalciju, D vitamīnu, B12 un citiem vitamīniem, kā arī pievieno garšas – visbiežāk vaniļas un šokolādes.

Rimi piedāvā iegādāties Valsoia, The Bridge, Alpro, Oatly un Frias ražotos augu pienus – plaša izvēle ir lielākajos Rimi veikalos, bet tie ir pieejami arī mazajos Rimi. Prisma veikali piedāvā Joya, Rainbow, Alpro un Rice Dream augu pienus, un tur ir arī zemākās cenas no lielveikalu tīkliem. Veikals Dabas Stacija piedāvā plašu augu pienu klāstu, tajā skaitā arī makadāmijas riekstu pienu, sojas pienu ar zemeņu garšu un mazos iepakojumus. Veikalā Maxima, Gemoss iespējams iegādāties The Bridge augu pienus par zemākām cenām nekā Rimi tīklā. Tur atradīsi arī kvinojas pienu un mazos augu pienu iepakojumus. Cenas Latvijas veikalos ir no 1,59 līdz aptuveni 2,95 eiro par 1 l augu piena.

Kokosriekstu piens un krēms būs lielisks krēmzupu, sautējumu un pat kūku krēmu gatavošanai. Kokosriekstu piena dažādas versijas pieejamas visos lielākajos veikalu tīklos un arī mazajos veikalos. Gatavojot zupas, sautējumus, mērces un kokteiļus, kokosriekstu pienu pievieno uzreiz, bet, gatavojot kokosriekstu putukrējumu, bundžiņu nepieciešams noturēt ledusskapī un atdalīt cieto daļu, kas tiks izmantota krēmam. Ja domā, ka kokosriekstu krēms nebūs tev piemērots, veggo.lv un veikalā Dabas Stacija var atrast arī mandeļu, rīsu un sojas krēmus, ar kuriem papildināt savus ēdienus un aerosola sojas un rīsu putukrējumus. Veggo.lv arī piedāvā sojas un rīsu putukrējumus. Kokosriekstu piena un augu krēmu cenas ir no 1,29 līdz 3,69 eiro.

Nebaidies, ja pirmajā reize nopirktais augu piens nešķiet labākā alternatīva. Augu pieni, atšķirībā no govs piena, ir dažādām izteiktām garšām un katram jāatrod savu iecienīto. Ja tev mājās ir labs blenderis, tad nebaidies izmēģināt augu pienu gatavošanas procesu pats – izmērcē, sablendē, nokās un saldini ar ko vēlies, bet biezumus izmanto cepumu pagatavošanai!

Rakstu un video sagatavoja organizācija “Dzīvnieku brīvība“.

Neapēd Zemeslodi!

Kā Tev garšoja pagatavotā maltīte? Dalies ar rezultātiem savā Instagram, ietagojot @vegan_lv!