D vitamīns — tikai saulē?

D vitamīns ir neparasts vitamīns – galvenais un vienkāršākais tā iegūšanas veids ir nevis no ēdiena, bet gan no mūsu mīļākās zvaigznes – saules. Tas rodas ādā, kad uzturamies saulē. Protams, ka mums – ziemeļniekiem – to uzņemt pietiekamā daudzumā ir daudz grūtāk. 


Tavam organismam D vitamīns vajadzīgs labai kaulu veselībai (tas palīdz uzsūkties kalcijam!) un imūnsistēmai, tas mazina sirds slimību un vēža risku. Turklāt atsevišķos gadījumos var palīdzēt depresijas simptomu mazināšanā. Ir taču dzirdēts par ziemas depresiju, ne? 

Ja Tev ir pazemināts D vitamīna līmenis, Tu vari izjust nespēku un ķermeņa vājumu. Tāpēc ikvienam iesakām veikt asins analīzes un noteikt D vitamīna līmeni organismā. 82% Latvijas iedzīvotāju pietrūkst D vitamīns. Vai esi viens no tiem? 

Dažos ēdienos ir D vitamīns – piemēram, portobello vai šitaki sēnēs, vai arī bagātinātos augu pienos (izpēti iepakojumu!), bet visdrošāk būs, ja to uzņemsi ar uztura bagātinātāju palīdzību. 

Jāņem vērā, ka lielāko daļu aptiekās pieejamo D vitamīnu iegūst no dzīvnieku produktiem. Taču Dabas stacijā un internetā atrodama bagātīga izvēle ar augu valsts uztura bagātinātājiem. Atceries, ka D vitamīns ir taukos šķīstošs vitamīns, tāpēc uzņem to kopā ar taukvielām (riekstiem, avokado vai eļļām)!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *