Top 10: Vegāniski Latvijas uzņēmumi

Ārkārtas situācijai turpinoties, arvien būtiskāks kļūst atbalsts vietējiem ražotājiem. Šajā rakstā iepazīstinām ar desmit uzņēmumiem, kuru vērtības ir daba, dzīvnieki un ilgtspējība. Tie darbojas dažādās jomās: kosmētikas, tīrīšanas līdzekļu, pārtikas produktu ražošanā.  Šoreiz uzņēmumi nav sarindoti noteiktā secībā.
Ja arī tev ir svarīgi, ka iegādātais produkts ir ētiski ražots, apsver atbalstīt vietējos, lai dabai draudzīgu uzņēmumu darbība Latvijā attīstītos!

VEGAN FOX

Vegan Fox ir ģimenes uzņēmums, kas nodarbojas ar ķermeņa un sejas kopšanas līdzekļu ražošanu. Kosmētika tiek ražota ar rokām, un ir vegāniska — to apliecina Vegan Society sertifikāts. Izejvielas tiek iegūtas tikai no piegādātājiem Eiropas Savienībā. 

Tāpat Vegan Fox izmanto savas sociālo tīklu platformas, lai vēstītu par dabas aizsardzību, vegānisku dzīvesveidu un tamlīdzīgām tēmām, iesaistās mežu atjaunošanā un kopšanā, sniedz palīdzību dzīvnieku patversmēm. Vari būt drošs, ka tavs atbalsts šim uzņēmumam palīdzēs darīt vairāk labu darbu!

Vegan Fox produkciju iespējams iegādāties uzņēmuma interneta veikalā.

KIVVI COSMETICS

Kivvi Cosmetics ražo dabisku kopjošo kosmētiku, izmantojot sertificētas organiskas izejvielas. Visa produkcija ir vegāniska, ētiski ražota un saņēmusi EcoCert un Cosmos sertifikātu. Uzņēmuma vērtība ir ilgtspējība, tāpēc ražošanā izmantots pilnībā pārstrādājams iepakojums.

Kivvi Cosmetics produkciju atradīsi gan uzņēmuma interneta veikalā, gan daudzos lielveikalos un specializētajos kosmētikas un mājražotāju veikalos. Pilns saraksts — šeit.

ESTERE NATURE COSMETICS

Estere Nature Cosmetics piedāvāto produkciju noteikti novērtēs mazāk atkritumu dzīvesveida piekritēji. Uzņēmums izgatavo cietos šampūnus un kondicionierus, kurus lietojot, mājās neuzkrāsies lieki plastmasas iepakojumi. Ražotāji informē, ka viens sausā šampūna gabaliņš atbilst vidēji 500 ml izmēra šķidrā šampūna pudelei. Pieejamas arī ziepes rokām un vannas bumbas. Visi produkti ir vegāniski, un to izejvielas nav testētas uz dzīvniekiem.

Estere Nature Cosmetics produkti pieejami RIMI Klēts, beziepakojuma veikalos Turza, Zemes Draugs, Zaļais Kalns un Zeroveikals Rīgā, Ber un Sver Jelgavā, Ieber.lv Cēsīs un daudzās citās tirdzniecības vietās vairākās Latvijas pilsētās. Sev tuvāko veikalu meklē šeit.


PURENN

Purenn piedāvā videi draudzīgus un cilvēkiem un mājdzīvniekiem drošus uzkopšanas līdzekļus. Produkcijas klāstā atrodami trauku, veļas, stiklu, grīdas, kā arī universāli mazgāšanas līdzekļi. To ražošanā izmantoti pilnībā dabiskas izcelsmes augu ekstrakti, esences un ēteriskās eļļas. Purenn neizmanto ne dzīvnieku izcelsmes sastāvdaļas, ne vielas, kas tiktu testētas uz dzīvniekiem.

Purenn produkciju iespējams iegādāties uzņēmuma interneta veikalā. Tāpat produkti atrodami arī vairākos beziepakojuma veikalos.

GARDAIS

Gardais piedāvā plašu vegānisku un dabisku pārtikas produktu klāstu. Ja vēl tikai apsver vegānisku dzīvesveidu, šī produkcija noteikti ļaus sajust iecienītās garšas augu izcelsmes sastāvdaļu “izpildījumā”. Ne velti daudzu atzinību guvuši falafela un Vegburgera maisījumi, kas ļauj ātri un vienkārši pagatavot gardu maltīti. Gaļas ēdienus aizstāt iespējams arī ar vegāniskas desas vai pastētes maisījumiem. Starp Gardais iecienītākajiem produktiem noteikti ierindojas  vegāniskās mērcēs un krēmi dažādām gaumēm.

Uzņēmums veicina videi draudzīgu dzīvesveidu ne tikai gatavojot produkciju no augu valsts izejvielām, bet arī aicinot iztukšotos stikla iepakojumus atgriezt veikalos, kur tie nonāks atpakaļ pie ražotāja.

Gardais produkcija pieejama RIMI Klēts, beziepakojuma veikalos Ber un Sver Jelgavā, Ieber.lv Cēsīs, Turza un Burka Rīgā, kā arī daudzās citās tirdzniecības vietās. Pilns saraksts — šeit. Tāpat produktus var pasūtīt uzņēmuma interneta veikalā.

AVENEI

Avenei ražo saldējumus, kas gatavoti no augu izcelsmes izejvielām: kokosriekstu krēma, svaigi spiestām sulām, riekstiem. Līdzās klasiskām augļu saldējumu garšām Avenei piedāvā nobaudīt arī neparastākas kombinācijas. Piemēram, šobrīd pieejams avokado—ananasu saldējums. Piedāvājums mēdz mainīties, atkarībā no sezonas.

Avenei saldējumi nopērkami gan veikalos vairākās Latvijas pilsētās (pilns saraksts šeit), gan interneta veikalā (Rīgā piegāde tiek veikta divreiz nedēļā, ārpus Rīgas reizi mēnesī).

LIFETREE

Lifetree piedāvā vegāniskas siera un krēmsiera alternatīvas. Produkti gatavoti galvenokārt no Indijas riekstiem, kas satur daudzas uzturā nepieciešamas vielas: vitamīnus, dzelzi, olbaltumvielas, šķiedrvielas un citas. Šie produkti būs tieši laikā, ja vēlies pagatavot sāļas vai saldas uzkodas (piemēram, maizītes vai siera kūku), izmantojot sastāvdaļas, kas nesatur laktozi, glutēnu un ir vegāniskas.

Lifetree produkciju iespējams pasūtīt uzņēmuma Facebook profilā un iegādāties veikalos Dabas Stacija un Turza Rīgā.

SMALKAIS MUSLIS

Smalkais Muslis ir vegānisks un veselīgs produkts, kas gatavots no auzu pārslām un dažādām piedevām: sēklām, žāvētiem augļiem un ogām. Pārslas nav tikai brokastu ēdiens!  Uzņēmuma mājaslapā un Facebook profilā atradīsi daudzas oriģinālas receptes arī saldajiem ēdieniem un sāļajām uzkodām. 

Šos produktus vari pasūtīt uzņēmuma internetveikalā. Turpat atradīsi pilnu sarakstu ar Smalkā Mušļa tirdzniecības vietām daudzviet Latvijā.

MILZU!

Arī MILZU! ražo dabiskas un uzturvielām bagātas pārslas. Uzņēmums piedāvā vairākas produktu līnijas: BIO produkti, kuru ražošanā izmantotas no bioloģiski sertificētām saimniecībām iegūtas izejvielas; specializēta produktu līnija bērniem un produkti pieaugušajiem.  Vairums produktu ir vegāniski, bet daļai ir sastāvā ir medus. Uzņēmuma mājaslapā norādītas visu produktu sastāvdaļas — ērti iespējams atrast savām vajadzībām vispiemērotāko. 

MILZU! produkcija pieejama lielākajos lielveikalu tīklos, kā arī daudzos beziepakojuma veikalos Rīgā un citās Latvijas pilsētās. 

Uzņēmuma īpašnieki izveidojuši arī zīmolu Veggy Crush, kas ražo vegāniskas gaļas alternatīvas. Veggy Crush piedāvā pelēko zirņu burgeru plāceņus un bumbiņas. Produkcija pieejama interneta vietnē Bidfood un beziepakojuma veikalā Turza Rīgā.

AGUZ

Aguz piedāvā plašu riekstu krēmu klāstu, īpaši izceļot izmantoto izejvielu veselīgās īpašības. Produkti gatavoti no mandelēm, lazdu riekstiem, zemesriekstiem un Indijas riekstiem, kas satur B un E vitamīnus, olbaltumvielas, omega-3 taukskābes un citas vērtīgas vielas. Produktu potenciāls uzlabot veselību detalizēti aprakstīts Aguz mājaslapā.

Produkcija ir galvenokārt vegāniska, bet dažiem krēmiem pievienots medus. Aguz riekstu krēmus iespējams pasūtīt uzņēmuma mājaslapā un iegādāties vairākos beziepakojuma veikalos.

Uzņēmumus apkopoja Beāte Orlova

2 domas par “Top 10: Vegāniski Latvijas uzņēmumi

  1. Apkopojums nepilnīgs. ir āboli čipsi ar dažādām piedevām- ar ingveru, kakao, ķirbju sēklām. Produkti nopērkami RIMI, Maxima, Lāču veikalos un daudzos citos. produkts Latvijas tirgū ir jau 5 gadu.
    Zinu vēl vegan produktus- nav korekts apkopojums.

    1. Sveika! Tas nav apkopojums – tās ir mūsu top 10 izvēles par vegāniem draudzīgajiem latviešu zīmoliem. Protams, atbalstām arī citus produktus. 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *