Vegānisks uzturs – veselīgs ne tikai mums, bet arī suņiem!

Vērienīgā pētījumā ir atklājies, ka vegāniska diēta suņiem nav nekas neparasts vai kaitīgs. Tieši otrādi – suņi, kuri patērēja tikai augu valsts produktus, uzrādīja labākus rezultātus kā tie, kas gaļu ēd.


Pētījumā piedalījās vairāk nekā 2500 suņu. Tika izraudzīti tādi, kuri jau vismaz gadu ēd atbilstoši kādai no diētām – konvencionālās gaļas uzturs, jēlas gaļas uzturs vai vegānisks uzturs.

Apskatot vairākus parametrus, kā piemēram, veselības problēmas, saimnieku uzvedības novērojumus, dažādu slimību izplatīšanos, medikamentu lietošanu u.c., atklājās, ka vislabākos rezultātus uzrāda tieši suņi, kuri gaļu savā uzturā nelieto.

Piemēram, procentuālā daļa katrā uztura grupā, kas cieš no dažādām slimībām bija atšķirīga starp visām grupām. Tie bija 49% (konvencionālā gaļa), 43% (jēla gaļa) ​​un 36% (vegāni).

Vai suņiem būt vegāniem? Redzot apjomīgā pētījuma rezultātus, varam secināt, ka veselīgākā diēta ir tieši uzturvērtībām bagāta vegāniska diēta. Jāpiezīmē, ka šis bijis pirmais šāda mēroga pētījums, bet rezultāti ir iepriecinoši! Tādējādi, barojot savus četrkājainos draugus ar vegānisku pārtiku, varam gan palīdzēt planētai, gan mūsu mīluļiem!

Avots: https://doi.org/10.1371/journal.pone.0265662

1 domas par “Vegānisks uzturs – veselīgs ne tikai mums, bet arī suņiem!

  1. Lai gan pētījums pats par sevi ir kvalitatīvs (no metodoloģijas viedokļa) no šāda tipa pētījumiem nevar izvilkt šādus secinājumus.
    1. Tie ir anketu dati>nepēta cēloņsakarību, bet tikai saistību
    2. Kopumā rezultāti norādīja, ka jēlas gaļas grupa bija ar vislabākajiem veselības rādītājiem, bet tur arī bija daudzi blakusfaktori, kuru dēļ, iespējams, jēlas gaļas un vegānu grupas bija līdzīgas (skat. Results)
    3. Labākajā gadījumā šādi pētījumi norāda uz to, ka ir vajadzīgi kvalitatīvāki, randomizēti pētījumi ar mērķi izpētīt ietekmi, jo šī pētījuma rezultāti, lai gan nozīmīgi, ir ar daudz trūkumiem un nav tik izsmeļoši

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *