DzīvniekiJaunumiResursiUztursVeselībaVide

Vegānisks uzturs – veselīgs ne tikai mums, bet arī suņiem!

Vērienīgā pētījumā ir atklājies, ka vegāniska diēta suņiem nav nekas neparasts vai kaitīgs. Tieši otrādi – suņi, kuri patērēja tikai augu valsts produktus, uzrādīja labākus rezultātus kā tie, kas gaļu ēd.


Pētījumā piedalījās vairāk nekā 2500 suņu. Tika izraudzīti tādi, kuri jau vismaz gadu ēd atbilstoši kādai no diētām – konvencionālās gaļas uzturs, jēlas gaļas uzturs vai vegānisks uzturs.

Apskatot vairākus parametrus, kā piemēram, veselības problēmas, saimnieku uzvedības novērojumus, dažādu slimību izplatīšanos, medikamentu lietošanu u.c., atklājās, ka vislabākos rezultātus uzrāda tieši suņi, kuri gaļu savā uzturā nelieto.

Piemēram, procentuālā daļa katrā uztura grupā, kas cieš no dažādām slimībām bija atšķirīga starp visām grupām. Tie bija 49% (konvencionālā gaļa), 43% (jēla gaļa) ​​un 36% (vegāni).

Vai suņiem būt vegāniem? Redzot apjomīgā pētījuma rezultātus, varam secināt, ka veselīgākā diēta ir tieši uzturvērtībām bagāta vegāniska diēta. Jāpiezīmē, ka šis bijis pirmais šāda mēroga pētījums, bet rezultāti ir iepriecinoši! Tādējādi, barojot savus četrkājainos draugus ar vegānisku pārtiku, varam gan palīdzēt planētai, gan mūsu mīluļiem!

Avots: https://doi.org/10.1371/journal.pone.0265662

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.